hd film izle film izle demirdöküm demirdöküm servis bosch servis vaillant servis eca servis ariston servis
 

BEDESTEN

Bedestenler, Kervansaraylar, Hanlar, Çarşılar, Köprüler, Ticarî ve Sosyal Yapılar, Ticaret Tarihi...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Anasayfa Yeni İpek Yolu
YENİ İPEK YOLU

Silk Road route back in business as China train rolls into London

E-mail Print

Silk Road route back in business as China train rolls into London

After 16 days and 7,456 miles, the locomotive’s arrival heralds the dawn of a new commercial era

The East Wind freight train prepares for its journey at Yiwu station in Zhejiang province of China. Photograph: VCG/Getty Images

Tracy McVeigh

Saturday 14 January 2017 20.45 GMT Last modified on Saturday 14 January 2017 22.01 GMT

When the East Wind locomotive rumbles into east London this week, it will be at the head of 34 carriages full of socks, bags and wallets for London’s tourist souvenir shops, as well as the dust and grime accumulated through eight countries and 7,456 miles.

The train will be the first to make the 16-day journey from Yiwu in west China to Britain, reviving the ancient trading Silk Road route and shunting in a new era of UK-China relations.

Due to arrive on Wednesday, the train will have passed through China, Kazakhstan, Russia, Belarus, Poland, Germany, Belgium and France before crossing under the Channel and arriving in the east end of London at Barking rail freight terminal.

 

İpek Yolları: Vizyonlar ve Fırsatlar (Uluslararası Kongre)

E-mail Print

İpek Yolları: Vizyonlar ve Fırsatlar (Uluslararası Kongre)

İpek Yolları: Vizyonlar ve Fırsatlar

Tarih / Saat: 12 Aralık 2014, Cuma / 09:00

Yer: Conrad Hotel, Beşiktaş, İstanbul

Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA), T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM), Çin Halk Cumhuriyeti Kalkınma Araştırmaları Konseyi (DRC) ve Sırbistan Uluslararası İlişkiler ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi (CIRSD) işbirliği ile 12 Aralık 2014 Cuma günü İstanbul Conrad Otel’de “Silk Roads: Inspirations and Opportunities” (İpek Yolları: Vizyonlar ve Fırsatlar) başlığıyla bir uluslararası kongre düzenlenmektedir.

Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Balkanlar, Kafkasya ve Çin’den çok sayıda Bakan, üst düzey bürokrat, akademisyen, araştırmacı, işadamı ve sivil toplum liderinin katılacağı; 40’dan fazla yetkin konuşmacının 09.00-19.3009.00-19.30 saatleri arasında İpek Yolu hattında ticaret, altyapı, lojistik, kültür ve siyaset alanlarında işbirliği imkânları konusundaki görüşlerini katılımcılarla paylaşacakları bu önemli uluslararası toplantıya katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Gerekli bilgi için: www.setav.org

 

Read more...
 

New silk road | новый шелковый путь | connecting China with western Europe by 2015

E-mail Print

New silk road | новый шелковый путь | connecting China with western Europe by 2015

 

İzmir deniz ipek yolunun merkezi olacak

E-mail Print
Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk, Çandarlı Limanı yapımı tamamlandığında İzmir, yalnızca Avrupa-Asya deniz ticaretinin merkezi olmayacağını aynı zamanda dünyanın yeni deniz ipek yolu güzergahının İzmir`den geçeceğini söyledi

• 17/05/2011
"Türkiye`nin Batı`ya açılan kapısı" olarak nitelendirilen ve tamamlandığında ülkenin en büyük limanı olacak Çandarlı Limanı`nın temeli, İzmir`in Zeytindağ Beldesinde düzenlenen törenle atıldı.

Törene, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Ulaştırma Bakanı Soluk, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım`ın yanı sıra Ulaştırma Bakanlığı bürokratları ve İzmir Valisi Cahit Kıraç katıldı.

Törendeki konuşmasında, Çandarlı Limanı`nın temelini atmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Soluk, İzmir`in konumu itibarıyla Türkiye`nin Batı`ya açılan kapısı olduğunu ve ülke ekonomisine büyük bir güç sağladığını hatırlatarak, kentin sorunlarının giderilmesi için önemli projelerin bir bir hayata geçirildiğini söyledi.
Read more...
 

İpek Yolu Girişimi

E-mail Print

İpek Yolu

İpek Yolu Girişimi

Avrupa, doğunun kaliteli ipek ve baharatı ile tanışınca, bu ürünlere büyük bir talep doğmuş ve "İpek Yolu" olarak adlandırılan binlerce kilometre uzunluğundaki kervan yolları oluşturulmuştur. Çin'in en uç noktasından başlayıp Anadolu'nun çeşitli yerlerinden geçerek İstanbul'da birleşen ve oradan da Avrupa'nın içlerine giden İpek Yolu güzergahında, yükleri taşıyan kervanlar sadece ticaretin gelişmesini değil, Asya ile Avrupa arasında günümüzde de izleri görülen kültür alışverişini de sağlamıştır. 

İpek Yolu, Asya'yı Avrupa'ya bağlayan bir ticaret yolu olmasının ötesinde, 2000 yıldan beri bölgede yaşayan kültürleri, dinleri ve ırkları da birbirine bağlayan bir köprü niteliği taşımakta ve olağanüstü bir tarihsel ve kültürel zenginlik sunmaktadır. Son yıllarda, dünyanın en önemli ekonomik ve ticari merkezi konumuna gelen bölge, bünyesinde barındırdığı enerji kaynakları ve bu kaynakları dünyanın diğer bölgelerine taşıyan enerji hatları; Asya kıtasını Avrupa’ya bağlayan taşımacılık koridorları gibi özellikleriyle, tarihi fonksiyonunu yeniden kazanma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu yönüyle İpek Yolu'nun hem bir ticaret yolu, hem de tarihsel ve kültürel değer olarak yeniden canlandırılması gündemdedir. 

Read more...
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 2


nakliyat evden eve nakliyat evden eve nakliyat gebze evden eve nakliyat